NESSieme Vám Vianoce pod taktovkou Ondreja Kandráča

V utorok 21. 12. po 19:00 si v éteri a na facebooku Rádia Košice môžete vypočuť alebo pozrieť dobročinné vianočné vystúpenie Ondreja Kandráča pod názvom NESSieme Vám Vianoce. Okrem krásnych kolied vám Ondrej predstaví hostí z piatich neziskových a dobročinných organizácií, ktorí vám porozprávajú o ich neľahkej no ušľachtilej práci.

Aj keď pandemické opatrenia bohužiaľ opäť ovplyvnili najkrajšie obdobie roka, čaro Vianoc je možné navodiť rôznymi spôsobmi. Dôležitými sú pozitívna energia, viera v tieto sviatky, chuť zabávať sa, ale aj pomôcť. Všetky tieto ingrediencie sme sa pokúsili zamiesiť do chutného koláča.

O pomoci ľuďom v núdzi vedia najlepšie rozprávať tí, ktorí v tejto oblasti pracujú na dennej báze a svojou aktivitou sa snažia zvrátiť a zlepšiť nepriaznivé osudy. Piatim osobnostiam z neziskových a dobročinných organizácií sme ponúkli priestor porozprávať nám všetkým o ich skúsenostiach.

 

Naše pozvanie prijali:

  • Úsmev ako dar – Radoslav Dráb (manažér sociálneho bývanie pre rodinu a deti)
  • Svetielko pomoci – Mirka Hunčíková (riaditeľka)
  • Oáza – nádej na nový život – Peter Gombita (kňaz a riaditeľ centra)
  • Usmej sa na mňa – Dagmar Kočiová (riaditeľka)
  • Detské ARO – Denisa Lépová (hospodárka)

Aktivity na podporu neziskových organizácií dlhodobo vyvíja spoločnosť Ness Košice, ktorá dobročinné vystúpenie NESSieme Vám Vianoce zorganizovala s cieľom rozširovať povedomie o dobročinnosti.

Stanislav Mucha, Marketing & PR Director, Ness Košice: „Neprajná doba nám nedovolila už druhý krát zorganizovať Vianočný večierok pre našich skvelých kolegov a kolegyne. Bohužiaľ, nevyšli ani naše plány stretnúť sa na košických vianočných trhoch, a tak sme sa rozhodli presunúť aspoň trochu z tej vianočnej atmosféry, ktorú sa snažíme v Nesse každoročne vytvoriť, do online priestoru resp. do éteru rádia. K vianociam v Nesse tradične patria aj rôzne dobročinné aktivity, vďaka ktorým spoznávame osudy ľudí skúšaných osudom. Úprimne si vážime prácu všetkých dobrovoľníkov a organizácií, ktoré sa snažia pomáhať iným. Sme radi, že 5 z nich prijalo naše pozvanie a snáď sa im aj touto cestou podarí nájsť viac pomocníkov a darcov. Veľmi radi by sme takúto možnosť ponúkli všetkým organizáciám, a práve preto už usilovne pracujeme na projekte pre rok 2022, ktorý to umožní.“

Nižšie prikladáme kontaktné informácie organizácií z vystúpenia NESSieme Vám Vianoce. Za prípravu a realizáciu ďakujeme Ondrejovi Kandráčovi, digitálnej agentúre Promiseo a Rádiu Košice. Záznam vystúpenia nájdete na YouTube spoločnosti Ness Košice >>

Všetkým prajeme nádherné prežitie Vianoc a veľa zdravia i úspechov v roku 2022.

KONTAKTNÉ ÚDAJE:

Úsmev ako dar – Radoslav Dráb (manažér sociálneho bývanie pre rodinu a deti)

Usmev.sk https://www.usmev.sk/ , e-mail: drab@usmev.sk

Svetielko pomoci – Mirka Hunčíková (riaditeľka)

Web: https://www.svetielkopomoci.sk/, email: svetielkopomoci@netkosice.sk

Oáza – nádej na nový život – Peter Gombita (kňaz a riaditeľ centra)

Web: https://new.oaza-nadej.org/, email: gombitap@gmail.com

Usmej sa na mňa – Dagmar Kočiová (riaditeľka)

Web: https://usmejsanamna.sk/ , email: dagmar.kociova@gmail.com

Detské ARO – Lucia Behúnová (hospodárka)

Web: https://detskearokosice.estranky.sk/, email:  lucia.behunova7@gmail.com