Nessák Laco Tomčko nás v piatok ŠOKoval

Hrajúci kapitán bedmintonového tímu Lokomotíva Košice (mediálny názov AGB ekoservis) prevzal počas piatkového galavečera cenu pre Športovú osobnosť Košíc v kategórii „kolektív“. Laco je dlhoročnou oporou svojho tímu, 26-násobným Majstrom Slovenska, 12-násobný víťaz 1. ligy na Slovensku, raz vyhral aj ligu v Čechách. Slovensko reprezentoval na troch majstrovstvách Európy a jedných majstrovstvách sveta, aktívne sa zúčastnil troch ročníkov Ligy majstrov a získal množstvo trofejí na rôznych medzinárodných turnajoch.
 
Tím BK Lokomotíva Košice vyhral už v poradí 10. majstrovský titul v rade a jeho členovia dominovali aj v individuálnych súťažiach. Celú nomináciu v plnom znení nájdete nižšie.
 
Laco Tomčko: „Je to skvelé ocenenie našej dlhoročnej tímovej i individuálnej práce. Pri bedmintone sme prežili nádherné chvíle, získali sme veľa víťazstiev a hrdo reprezentovali Košice. Zároveň je to poďakovanie všetkým partnerom a realizačnému tímu, bez ktorých by sme nemohli dlhodobo a systematicky fungovať.“
 
Lacovi i celému tímu gratulujeme a želáme veľa elánu a energie do ďalších športových úspechov.
 
 
NOMINÁCIA: Bedmintonový klub Lokomotíva Košice
 
Košická bedmintonová dominancia trvá už celú dekádu. A-tím BK Lokomotívy Košice hrajúci pod mediálnym názvom AGB ekoservis prešiel tohtoročnou extraligovou sezónou ako nôž maslom a získal jubilejný desiaty majstrovský titul v rade. Počas sezóny i samotného finálového turnaja mali košickí bedmintonisti všetko jasne vo svojich rukách a tím pod vedením Vladimíra Turlíka odsunul na druhé miesto ďalší z košických klubov Merkury. Okrem tímového úspechu predviedli členovia klubu na Majstrovstvách Slovenska v Banskej Bystrici medailovú žatvu i v individuálnych súťažiach. V dvojhre získal titul Milan Dratva a tretí bol jeho klubový kolega Richard Šmatlák. Medzi ženami mal klub finálové zastúpenie v dvojhre v osobe osemnásťročnej Sofie Slosiarikovej, ktorá už momentálne trénuje v Dánsku a ako tretia sa umiestnila Katarína Vargová. V metropole východu sú si vedomí, že lesk cenných kovov nesmú preceniť a ani zaspať na vavrínoch z pohľadu výchovy novej generácie. I preto sa v aktuálnej sezóne chcú zamerať predovšetkým na výchovu nástupcov zlatého tímu.
 
Zdroj: https://www.sportovaosobnost.sk/2022_kolektiv.html a https://www.bedmintonloky.sk/