Nessácky projekt Vix Technology oslavuje 10 rokov

Jeden z tradičných a dlhodobých zákazníkov začína v košickom Nesse písať už 11. kapitolu.

Vix Technology patrí k svetovým lídrom v oblasti rezervačných systémov a výdaja cestovných lístkov na svete. Jeho produkty pomáhajú zefektívňovať a sprístupňovať modernú hromadnú dopravu vo veľkých svetových mestách. Spolupracuje s vyše 200 miestnymi prepravcami a jeho systémy spracúvajú viac ako päť miliárd transakcií ročne. Svoje riešenia dodáva už 25 rokov a celý čas sa drží na špici technologického vývoja vo svojej oblasti. Vďaka najnovším technológiám umožňuje cestujúcim nákup lístkov prostredníctvom smartfónov, čo im uľahčuje cestovanie v každodennom uponáhľanom rytme.

Okrúhle jubileum oslávil celý tím v Chateau Grand Bari v malebnej vinohradníckej oblasti Tokaj.

Karol Grülling, Program Director, Ness Košice: “To, že pre Vix vyvíjame software už jednu celú dekádu je svedectvom vysokej kvality a konzistencie delivery nášho teamu, v ktorom sa za tie roky našla partia profesionálov, kolegov a priateľov. Zopár výnimočných vzťahov v našom teame bolo dokonca povýšených až na manželstvá! Veľmi pekne ďakujem každej Vixáčke a Vixákovi za ako sa hovorí, kus dobrej roboty, ale obzvlášť za každý jeden ťažký release a všetky náročné momenty, ktorým ako profesionáli niekedy čelíme. Našim spoločným výsledkom sú stovky miliónov prepravených cestujúcich a desiatky operátorov na troch kontinentoch, ktorí prichádzajú s nami vyvinutým softwarom do styku každý deň. Rovnako ďakujem každému zúčastnenému za skvelú spoločnosť na ukážkovej párty v Grand Bari, kde sme našu prvú desaťročnicu patrične oslávili a v neposlednom rade operations teamu a marketingu, ktorí nám s organizáciou tejto akcie pomohli.”

Tomáš Futáš, Managing Director – AVP, Ness Košice: „Projekt Vix je istým spôsobom moja srdcovka, keďže som ho prebral v roku 2015 ešte ako trochu zelenáč. Hneď som vhupol do zložitej situácie, ktorá bola pre mňa tým príslovečným krstom ohňom. Musím poďakovať celému tímu, ktorý mi vtedy pomohol a podržal ma, hoci sme sa ešte veľmi nepoznali. Aj vďaka dôvere, ktorú sme si medzi sebou vybudovali, som mal česť tento tím viesť až do tohoto roku. Prajem všetkým ľudom vo Vixe, aby aj naďalej si zachovali dobrú náladu, chuť riešiť problémy a snáď si ešte niekedy zložíme spolu nejaké puzzle. “