Košický Ness sa zapojil do Živých IT projektov na TUKE

 

Živé IT projekty sú jedinečným vzdelávacím projektom spolupráce univerzít s priemyselnou praxou pod záštitou Katedry počítačov a informatiky FEI TUKE a združenia Košice IT Valley v rozsahu a forme, ktorá je na Slovensku neobvyklá. V rámci Živých IT projektov študenti spolupracujú v 4-5 členných tímoch na reálnych IT projektoch po dobu 4 mesiacov (október-január) pod vedením expertov z praxe a univerzity. Výstupom projektov je zvyčajne softvérový prototyp (napr. informačný systém, webové sídlo, mobilná aplikácia, cloudová aplikácia, iot aplikácia, inteligentné rozhranie, elektronická služba). Zadávatelia projektov sú odborníci z praxe, ktorí sú zároveň vlastníci produktu v zmysle rámca SCRUM.

Stanislav Mucha, Marketing & PR Director, Ness Košice: „Do súťaže sme sa tento rok zapojili s 2 projektmi, ktoré sú súčasťou našich aktivít spoločenskej zodpovednosti. Prvý projekt pomôže šíriť informácie o športovaní v Košiciach a najmä na základných školáh. Ten druhý bude pomáhať neziskovým organizáciám. Aj keď sa možno nejedná o technologicky náročné projekty, budú reálne využívane a pomôžu tisíckam Košičanov. Všetkým študentom, Tchnickej univerzite a najmä našej koordinátorke Evke Modrákovej ďakujeme. Sfinalizované projekty budú spustené v nadchádzajúcich týždňoch.“

Eva Modráková, Devops Engineer a kordinátorka projektu: “Bola to moja prvá skúsenosť s IT Živými projektmi, ktoré som koordinovala. Páčila sa mi myšlienka vytvoriť niečo, čo bude aj reálne fungovať a bude dostupné pre verejnosť. Znova som si pripomenula prácu so študentami a vyskúšala som si rolu scrum mastra. Rozhodne to bola dobrá skúsenosť, viem, čo by som nabudúce urobila inak. Zároveň sa teším, že onedlho budú stránky dostupné pre každého, a tak môžu všetci zhodnotiť, ako sa nám darilo.”